سوالات بسیاری وجود دارد مبنی بر اینکه با رعایت کدام اصول طراحی سایت می توان یک وب سایت حرفه ای طراحی کرد. در این مقاله از توکاپس قصد داریم تا ۱۰ ویژگی وب سایت حرفه ای را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.
برای طراحی وب سایت حرفه ای باید توجه داشته باشیم که برای چه کاری و با چه هدفی اقدام به طراحی سایت می کنیم. عدم توجه به نوع کاربرد و هدف طراحی سایت موجب می شود که نتوانیم طراحی سایت حرفه ای انجام دهیم.

۱۰ ویژگی وب سایت حرفه ای


 1. تعیین نقشه و هدف

  یک طرح و نقشه راه منطقی برای طراحی سایت به شکلی که کاربر پس از ورود به وب سایت به راحتی متوجه عمکرد وب سایت و نیز متوجه کاربرد بخش های مختلف آن بشود. داشتن یک طرح و نقشه راه استاندارد در طراحی سایت باعث کاربرپسند بودن و امتیاز بهتر در سئو وب سایت شما خواهد شد.

  آیا ویژگی های طراحی سایت حرفه ای را می دانید؟

 2. استفاده از اطلاعات تماس با ما

  در طراحی سایت اطلاعات تماس با ما را در دسترس و جلوی چشم کاربر قرار دهید. هیچ چیز بدتر از آن نیست که کاربر در وب سایت شما به دنبال اطلاعات تماس بگردد. در اطلاعات تماس راه های ارتباطی را در سایت قرار دهید که همیشه به آنها پاسخگو باشید. اگر تلفن خود را گاهی اوقات از دسترس خارج می کنید بهتر است آن را در اطلاعات تماس سایت قرار ندهید و تنها از ایمیل استفاده نمایید. دقت داشته باشید که تنها از ایمیلی استفاده کنید که برای آن دامنه می باشد و از ایمیل gmail یا سایر ایمیل های شخصی به هیچ وجه استفاده نکنید.

 3. قرار دادن اطلاعات مهم را در معرض دید کاربر

  اطلاعات مهم مربوط به کسب و کار را در قسمت های مهم وب سایت نمایش دهید. کاربر در سایت شما به دنبال خدمات و یا محصولات اصلی شما می باشد. به همین علت لازم است که به کاربر این اطلاعات مهم را در قسمت های اصلی وب سایت نمایش دهیم به جای اینکه کاربر را با لینک های مانند درباره ما و اطلاعات غیرضروری دیگر کلافه کنیم. به عنوان مثال در سایت رستوران، کاربر به دنبال منو غذا، فضای رستوران، ساعات فعالیت و آدرس رستوران می گردد و به بخش های دیگر اهمیت چندانی نمی دهد.

 4. استفاده از لینک دهی درست و مشخص

  در طراحی  سایت از لینک دهی مشخص و نام های واضح برای منوها و لینک ها استفاده نمایید. استفاده از نام های مشخص و استاندارد به کاربر شما حس خوبی خواهد داد و او را کلافه نخواهد کرد. در لینک دهی سعی کنید نوشته لینک مشخص باشد که برای ورود به کدام صفحه و انجام چه کاری است.

 5. امنیت

  امنیت یکی از مهم ترین ویژگی های طراحی وب سایت حرفه ای است. در طراحی سایت کسب و کارهای مهم به نکات امنیتی بیشتر توجه نمایید. می توانید با قرار دادن یک گواهی امنیت ssl بر روی سایت خود اعتبار  سایت خود را افزایش دهید و در نتیجه اعتماد کاربران را به خود افزایش دهید.

 6. رسپانسیو بودن

  نمایش مناسب وب سایت شما در موبایل یکی از مهم ترین ویژگی های طراحی وب سایت حرفه ای می باشد. طراحی شما باید خود را ابعاد نمایشگرهای متفاوت تطبیق دهد تا همه کاربران بتوانند از سایت شما استفاده نمایند.

 7. استفاده از شبکه های اجتماعی

  رسانه های اجتماعی نقش مهمی در بازاریابی اینترنتی دارند. پس در طراحی وب سایت حرفه ای امکانی را فراهم نمایید که کاربر در صورت تمایل این امکان را داشته باشد، صفحه مورد نظرش را در شبکه اجتماعی دلخواهش به اشتراک بگذارد.

 8. طراحی حرفه ای

  لطفا از ویژگی های زیر در طراحی سایت استفاده نکنید.
  – استفاده از موسیقی
  – استفاده از Flash
  – هر چیزی که به صورت خودکار شروع به پخش یا اجرا نماید.
  – اطلاعات اضافه نظیر نوشته، تصویر و فیلم – استفاده از اینها باعث کندی و زیاد شدن مدت زمان بارگذاری صفحه می شود.

  ویژگی های طراحی سایت حرفه ای

 9. استفاده از هاست خوب و با کیفیت

  برای وب سایت خود یک میزبان حرفه ای بیابید. حتما به دنبال یک سرویس دهنده میزبانی(هاستینگ) باکیفیت و حرفه ای باشید. در انتخاب چنین میزبانی به کیفیت سرویس دهی، مدت زمان پاسخگویی به مشکلات و در دسترس بودن توجه زیادی نمایید.

 10. استفاده از سوالات متداول

  صفحه سوالات متداول را درطراحی  وب سایت حرفه ای خود حتما قرار دهید. همیشه برای کاربران و مشتریان سوالات متداول وجود دارد که ذهن آنها را مشغول کرده و آنها را دچار تشویش می کند. بیشتر این سوالات بین کاربران تکراری و مشخص می باشد. این سوالات را جمع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آوری کنید و برای آنها پاسخ های مناسب و کوتاه پیدا کنید و در صفحه سوالات متداول وب سایت حرفه ای خود قرار دهید.

۱۰ ویژگی وب سایت حرفه ای را در این مقاله توکاپس با یکدیگر بررسی کردیم. حالا می توانید با رعایت نکات بالا در طراحی سایت های خود، وب سایت حرفه ای تولید نمایید و میزان رضایت کاربران و مشتریان وب سایت خود را افزایش دهید.


غلامرضا بهشتیان

من غلامرضا بهشتیان، عاشق نوشتن مقاله های مفید در حوزه ی وب هستم. امیدوارم مقالات نوشته شده نظر شما خوانندگان عزیز را جلب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *