اگر شما نیاز دارید که برای سایت خود محتوا تولید کنید یا به تولید محتوا علاقه دارید، این مقاله دقیقا برای شما نوشته شده است. برای تولید محتوای خوب ، شما باید به گونه ای بنویسید و خواننده را درگیر کنید که خواننده تا متن شما را کامل نخواند، نتواند بر روی کار دیگری تمرکز کند! یک محتوای خوب و جذاب خواننده را با شما همراه می کند و در سئوی سایت شما بسیار تاثیرگذار هست. در این مقاله از توکاپس قصد داریم، نکات مهم برای نوشتن یک محتوای جذاب را بررسی کنیم.

پیش نیازهای تولید محتوای خوب و جذاب

 • از قدرت کلمات غافل نشوید و از آن ها به درستی در نوشته های خود کمک بگیرید. با انتخاب مناسب کلمات کلیدی، با مخاطب ارتباطی برقرار می کنید که همیشه در ذهن خواننده می ماند و او را ترغیب می کنید تا درباره برند شما بیشتر بداند و تحقیق کند.
 • چنانچه مخاطب از محتوای شما رضایت داشته باشد، مدت زمان بیشتری در سایت خواهد ماند و این امر در سئوی سایت تاثیر بسزایی دارد.
 • به عنوان یک نویسنده، سعی کنید همیشه مطالب جالب و جذاب را دنبال کنید و از آن ها الهام بگیرید. هر چه بیشتر مطالعه کنید، می توانید بهتر بنویسید. حتما مطالبی که برای شما الهام بخش و تاثیرگذار است را به همراه عنوان و لینک مطلب در جایی ذخیره کنید و مطالعه کنید. تولید محتوای خوب، نیازمند مطالعات زیاد است.

در ادامه می توانید برای یک تولید محتوای خوب و جذاب از نکات زیر استفاده کنید.

تولید محتوای خوب ، شما را بر تخت پادشاهی می نشاند!

نکات مهم در تولید محتوای خوب

 1. انتخاب مناسب اولین جمله، اثرگذاری بسیاری در جذب مخاطب دارد.
  اگر اولین جمله ای که استفاده می کنید، جذاب باشد باعث می شود خواننده مطلب شما را تا انتها دنبال کند. معمولا مخاطب پس از اینکه چند جمله ای از مطلب را می خواند، تمایلش برای خواندن ادامه مطلب کاهش می یابد و می خواهد به انتهای مطلب برسد. با نوشتن تولید محتوای خوب خواننده را با خود دنبال کنید.
  سعی کنید اولین جمله را کوتاه بنویسید و یا اینکه از یک جمله تکمیل نشده استفاده کنید و خواننده را به خواندن ادامه مطلب ترغیب کنید.
 2. خوانایی پاراگراف اول، معجزه می کند.

  در پاراگراف اول سعی کنید کلیت مطلب را بیان کنید تا خواننده سردرگم نشود و همچنین موضوع اصلی به درستی در ذهنش نقش ببندد.

 3. ساده و روان بنویسید .

  قرار نیست در نوشته خود دایره ی لغاتتان را به رخ دیگران بکشید! شاید اگر بخواهید برای یک ایده بزرگ تولید محتوای خوب بنویسید، مجبور شوید که از اصطلاحات پیچیده و مشکل استفاده کنید. بهتر است بدانید که هنر شما این است که یک موضوع سخت و پیچیده را با تعاریف ساده و قابل فهم توضیح دهید. جملات کوتاه و ساده است که هنر و علم شما را به رخ دیگران می کشد و با به کار بردن جملات سنگین و غیر قابل فهم به این هدف نمی رسید. هر چه ساده تر بنویسید، مخاطب را بیشتر جذب خود می کنید.

 4. از فضاهای خالی و سفید در نوشته خود استفاده کنید.

  نوشتن جملات پی در پی، علاوه بر این که مخاطب را خسته می کند، فرصت فکر کردن به جملات را نیز از او می گیرد. بهتر است گاهی اوقات جملات را در سطر جدید بنویسید.

 5. از ضمیر دوم شخص برای مخاطب استفاده کنید.

  با مخاطب قرار دادن خواننده، به او نشان می دهید که شما به او توجه دارید و اهمیت می دهید. با این برخورد شما، در مخاطب احساس خوبی به وجود می آید  و به خواندن مطلب شما ترغیب می شود.

 6. اعتماد مخاطب را جلب کنید.

  اگر می خواهید با محتوای خود، مخاطب را ترغیب کنید تا از محصول و یا خدمات شما استفاده کند، شما ابتدا نیاز دارید تا اعتماد او را جلب کنید. اگر نتوانید مخاطب را از لحاظ احساسی جذب کنید، هر قدر هم علمی و منطقی صحبت کنیدو تولید محتوای خوب داشته باشید، در مخاطب اثری نمی گذارید. محتوایی منطقی و قابل اعتماد تولید کنید تا مشتریان به شما اعتماد کنند و به هدف نهایی خود که فروش است، دست یابید.

نتیجه گیری

با مواردی که در این مقاله ذکر کردیم، شما باید بتوانید محتوایی جدید، راحت و ساده و معتبر تولید کنید تا مخاطب را با خود همراه کنید و برندتان را مطرح کنید. با تولید محتوای خوب، از رقیبان خود پیشی بگیرید.


غلامرضا بهشتیان

من غلامرضا بهشتیان، عاشق نوشتن مقاله های مفید در حوزه ی وب هستم. امیدوارم مقالات نوشته شده نظر شما خوانندگان عزیز را جلب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *