در عصر دیجیتال مزایای استفاده از وب سایت و فضای دیجیتال، دیگر بر کسی پوشیده نیست. همه افراد اعم از حقیقی یا حقوقی، برای معرفی و ارتباط بهتر با مخاطبان خود به طراحی سایت حرفه ای ، نیاز دارند. یک وب سایت خوب به راحتی می تواند در طول ۲۴ ساعته شبانه روز با مشتریان و مخاطبان شما ارتباط داشته باشد. عدم حضور در این فضا، فاصله ی زیادی را بین شما و مخاطبانتان می اندازد و حجم زیادی از مشتریان بالقوه را از دست می دهید. در این مقاله از توکاپس قصد داریم تا به بررسی نکات مهمی که قبل از طراحی سایت حرفه ای باید به آن توجه داشته باشید، بپردازیم. امیدوارم برای شما اثربخش و مفید باشد.

 1. تعیین هدف

  حتما قبل از راه اندازی سایت، این نکته را در نظر داشته باشید که هدفتان از طراحی سایت چیست. آیا قصد فروش محصولات و خدمات خود را دارید، آیا بستری برای معرفی و ارتباط با مشتریان است، یا برای استفاده از آنلاین مارکتینگ  و …بسیاری از اهداف دیگر که وجود دارد، دست به انجام این کار می زنید. این اهداف باید در ابتدای کار به روشنی بیان شود و شما فقط حق دارید بعد از گذشت زمان به ایده اولیه خود پروبال دهید نه اینکه دست به تغییرات بزنید. زمانی که هدفتان روشن باشد به درستی مخاطبانتان را می شناسید و می توانید براساس ویژگی های آن ها محتوا بگذارید و از طراحی سایت حرفه ای و کاربر پسند متناسب با نوع کاربران خود استفاده کنید.

 2. طرح اولیه

  پس از اینکه هدفتان را مشخص کردید، سریعا دست به کار شوید، و هر آنچه در ذهنتان می گذرد را بر روی کاغذ بکشید. ارائه این طرح اولیه یا اسکچ به طراح گرافیک کمک می کند تا بهتر با ایده شما و تصویر کلی ذهنی شما آشنا شود. همچنین این کار از دوباره کاری و از دست دان زمان هم می کاهد.

 3. رنگ آمیزی

  بعد از در نظر گرفتن طرح اولیه وقت آن است که به رنگ آمیزی سایت خود فکر کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که در هنگام انتخاب رنگ ، از رنگ هایی که چشمان کاربران را خسته و اذیت نمی کند ، استفاده کنید. اگر از رنگ های مختلف و ناهماهنگ در سایت استفاده کنید، بازدیدکننده را به سرعت از دست می دهید و از ویژگی های طراحی سایت حرفه ای فاصله می گیرید.

 4. رابط کاربری(UI)

  با توجه به رشد روز افزون سایت های مختلف و به وجود آمدن فضای رقابتی ، شما باید از همان ابتدا ظاهر سایت خود را مدنظر قرار دهید. بدانید که ظاهر یک سایت نشان دهنده نوع محتوا و سلیقه مدیر آن سایت است. سایت شلوغ و نامرتبط بازدیدکننده ها را از سایت شما بیزار می کند. رابط کاربری استاندارد باید به گونه ای باشد که کاربر را به بخش های مختلف هدایت کند و آن ها را مجاب کند که از دیگر صفحات سایت شما هم بازدید کنند.

 5. تصاویر

  یکی دیگر از نکات مهم در طراحی سایت حرفه ای ، استفاده از تصاویر با کیفیت بالا در بین مطالب و در فضاهای مختلف سایت ، می تواند ارزش سایت را بالا ببرد. یک تصویر خوب و درست بهتر از یک متن می تواند صحبت شما را به مخاطب برساند. البته در استفاده از تصاویر دقت داشته باشید که تصاویر به اندازه باشند و حتما قبل از استفاده در سایت حجم تصاویر کاهش یابد تا سرعت لود سایت پایین نیاید. سرعت لود سایت به شدت در سئوی سایت موثر است. کاربران اصلادوست ندارند وقت زیادی را برای بارگذاری سایت تلف کنند.

کلام پایانی

قبل از راه اندازی سایت خود بر روی هاست شخصی، از افراد خبره درخواست کنید تا طراحی شما را مورد بازبینی قرار دهند تا شما را از عیوبی که از چشم شما دور مانده اند باخبر کنند. تا حد ممکن از طراحی ساده برای وب سایت خود استفاده کنید و به کاربر حس خوب و راحتی را در سایت خود منتقل کنید. شما میتوانید طراحی سایت حرفه ای خود را به تیم طراحی وب توکاپس، بسپارید و با خیال راحت برای آینده کاری خود برنامه ریزی داشته باشید.

 

 

 

 


غلامرضا بهشتیان

من غلامرضا بهشتیان، عاشق نوشتن مقاله های مفید در حوزه ی وب هستم. امیدوارم مقالات نوشته شده نظر شما خوانندگان عزیز را جلب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *