با گسترش استفاده از وب سایت ها و محبوبیتی که بین کاربران و صاحبان کسب و کارها پیدا کرده است، همه افراد به سمت طراحی سایت حرفه ای روی آورده اند. در این مقاله از توکاپس قصد داریم تا تاثیر یکی از ویژگی های طراحی سایت خوب را مورد بررسی قرار دهیم. تیم طراحی وب توکاپس در مشهد کار خود را آغاز کرده است و قصد داریم رسالت خود را در زمینه طراحی سایت در مشهد با قیمت ارزان و با کیفیت مناسب انجام دهیم.

این که یک طراحی به نظر فردی خوب و حتی عالی است ممکن است از نظر دیگری جالب و جذاب نباشد اما برای این که بتوانیم نظر اکثر مردم را درباره سایت خودمان و یا سایتی که طراحی می کنیم جلب کنیم، نکاتی وجود دارد. به عبارتی ما ترفندهایی داریم که بتوان به کمک آن ها سایت را خوب و زیبا جلوه داد تا از نظر کاربران راضی کننده باشد. یکی از ویژگی ها صفحه فرود مناسب است.

صفحه فرود مناسب

صفحه فرود به صفحه اولیه ی هر سایت می گویند که معمولا مردم با جستجوی سایت شما در گوگل به آن وارد می شوند. این صفحه باید تا جایی که ممکن است با قدرت و حرفه ای ساخته شود. طبق قوانین روانشناسی باید به این نکته توجه داشته باشید که افراد از سایت شما تنها ۳۰ ثانیه اول را به ذهن بلند مدت خود می سپارند.

این نکته باعث شده که اهمیت صفحه فرود بسیار بالا باشد و شما باید در واقعیت ۳۰ ثانیه طلایی مواجه کاربران با سایت خود را غنیمت بشمارید و چیز هایی را در آن قید کنید که کاربر را جذب خود کند. صفحه های فرود باید با تم سایت شما هماهنگ باشند تا طراحی سایت خوب را انجام دهید. به عنوان مثال اگر لوگوی شما بنفش و سبز است باید سعی کنید در این صفحه نیز از همین دو رنگ بهره بگیرید و به گونه ای ترتیبشان را قرار دهید که بتوانند جلوه خوبی داشته باشد.

توجه داشته باشید که صفحه فرود معمولا باید خلوت تر باشد. از نظر روانشناسی ثابت شده که مردم زمانی که با صفحه ای که دو طرفش خالی است مواجه می شوند، ذهن های خود را بیشتر درگیر مطالب وسط صفحه می کنند و در واقع تاثیر جملاتی که در صفحه نوشته شده است بالا می رود.

البته این نکته که باید دو طرف و بالا و پایین صفحه های فرود خالی باشد تا توجه بیشتری به جملات جلب شود در همه جا صادق است.
در صفحه فرود باید به معرفی اجمالی بپردازید. این معرفی های کوتاه می توانند به مطالب شما که در بخش معرفیتان یا معرفی تیم وجود دارند لینک داده شوند تا این صفحه حالت خلوت خود را از دست ندهد و جلوه خوب خود را داشته باشد.

نقش رنگ ها در صفحه فرود

رنگ ها در صفحه فرود بهتر است به گونه ای انتخاب شوند که آرامش مخاطب را بالا ببرند. رنگ های ملیح و آرام می توانند بر روی اعصاب کاربران به گونه ای تاثیر بگذارند که آن ها برای ماندن در سایت شما و خواندن در مورد آن زمان بیشتری را اختصاص دهند و از کیفیت طراحی سایت خوب کاسته شود.

بخش صفحه فرود لازم است تا نکاتی از جمله ثبت نام راحت برای خبرنامه سایت رعایت شود و یا خود واژه ها و جملاتی که به کار برده می شوند صریح باشند و از استفاده کلمات درشت و دیر فهم پرهیز شود. بهتر است در این صفحه جملاتی استفاده شود که مخاطبین بتوانند با اولین بار خواندن آن ها تمام موضوع را متوجه شوند.

توکاپس به عنوان یک تیم متخصص برای طراحی سایت خوب پیشنهاد می کند که اگر دوست دارید تمامی موارد بالا بدون تذکر شما به برنامه نویس و طراح سایتتان انجام شوند و به عبارتی کار طراحی سایت شما حرفه ای باشد میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

دسته‌ها: دنیای وب

غلامرضا بهشتیان

من غلامرضا بهشتیان، عاشق نوشتن مقاله های مفید در حوزه ی وب هستم. امیدوارم مقالات نوشته شده نظر شما خوانندگان عزیز را جلب نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *